Přeskočit na obsah

Společná televizní antény STA

Společná televizní anténa (STA) je nejčastější a nejvýhodnější variantou příjmu pro bytové domy a administrativní budovy. Jednotlivé domácnosti pomocí rozvodů STA přijímají signál DVB-T2, který je pomocí programovatelných zesilovacích prvků šířen v požadované kvalitě až k jednotlivým přijímačům.   Moderní rozvody STA lze doplnit i o distribuci  satelitního příjmu, např. Skylink, Digi CZ, Freesat. A odstranit tak z bytových domů nevzhledné paraboly instalované na fasádách domů.   

DVB-T2 jak naladit

Je připravena vaše společná anténa na DVB-T2 ?

Většina společných antén je postavena na kanálových zesilovačích.  Proto je potřeba v případě změny vysílacích kanálů tyto prvky přeladit, případně použít  modernější programovatelné prvky.  Jak zjistit jestli STA rozvod přijímá nové vysílání DVB-T2 ? Pomocí set-top boxu DVB-T2, případně televizí vybavenou pro příjem DVB-T2, vyzkoušejte naladit kanály 26, 28 a 31. Pokud se vám tyto kanály podaří naladit, měli byste mít v seznamu názvy programů s koncovkou  T2  nebo P (viz. obrázek) Pokud je příjem bezproblémový, bez dalších vad,  měli byste, bez dalších úprav zvládnout  přeladění na nový příjem DVB-T2. Pokud jste tyto kanály nenaladily nebo je příjem kanálu nekvalitní bude nutná úprava příjmu, se kterou vám velmi rádi pomůžeme.

Společná anténa - rekonstrukce

Společná televizní anténa je stále nejlevnějším způsobem, jak přijímat televizní signál. V porovnání s příjmem pomocí kabelových televizí, kde se měsíční náklady za základní balíček programů, který většinou obsahuje pouze programy, které jsou volně a ZDARMA dosažitelné, díky lokálnímu DVB-T2 příjmu, pohybuje okolo 150 Kč/ měsíčně. Pokud uvažujete o rekonstrukci vaší společné antény, rádi vám  pomůžeme.  Návrh řešení vám vypracujeme zdarma a to včetně lokálního šetření technikem na místě.       

DVB-T2 Programovatelný zesilovač

Potřebujete poradit ?
Zavolejte

724 816 801

po-pá (8:00-17:00)

SERVIS STA

Servis společných antén

V případě problému s příjmem v jednotlivých bytech vám rádi poskytneme naše služby a to jak formou dlouhodobého smluvního servisu tak i servisu jednorázového.   

Připojení více jak dvou TV na jednu zásuvku STA

Potřebujete připojit k vaší zásuvce společné antény více jak jednu TV, to není vůbec problém, ale v žádném případě neodborně nezasahujte do zapojení zásuvek. V případě sériových rozvodů můžete způsobit problémy s příjmem programů dalším uživatelům společné antény.Většina rozvodů je dimenzována pro zapojení a rozbočení dvou TV. Použijte kvalitní rozbočovač a nebude to problém. V případě 3 a více TV už je to na proměření technikem a navržení řešení tak aby  se kvalita příjmu nezměnila.  I tuto službu u nás můžete poptávat a rádi vám poradíme případně problém vyřešíme.      

Rozbočení STA

Pomůžeme vám s instalací, rekonstrukcí a servisem STA

Zvažujete rekonstrukci společné antény ? Zadejte nezávaznou poptávku a my uděláme revizi společné antény ZDARMA a vypracujeme vám nezávaznou nabídku na kompletní rekonstrukci.  

× Zpráva na whatsupp.