Přeskočit na obsah

DVB-T2 Rodinné domy

Příjem pozemního signálu DVB-T2 je realizován pomocí pozemní televizní antény umístěné na stožáru případně konzoli. Takto přijímaný signál  z antény dále distribuujeme do anténního rozvodu a to v případě jednoduchých instalací, které mají dostatečnou úroveň signálů  pouze pomocí pasivních prvků ( rozbočovače, slučovače). V případě nedostatečných úrovní signálů,  přijmu z více směrů z různou úrovní signálů a rozsáhlejších TV rozvodů z větším počtem zásuvek je potřeba použít aktivní prvky ( zesilovače). Rovněž lze doplnit individuální příjem o antény pro příjem FM rádia a digitálního rádia DAB.   

Singl DVB-T2 antena

Jedna TV anténa bez zesílení pro příjem DVB-T2

Pokud máte dostatečnou úroveň přijímaného signálu  pro příjem DVB-T2 a chcete připojit 1 až 2 televize stačí použít nejlevnější variantu pasivního přijmu bez přídavných zesilovačů. Tato varianta je vhodná pro bližší  okolí vysílače s přímým výhledem bez překážek.

Jedna anténa se zesílením pro příjem DVB-T2

V případě nedostatečné síly signálu nebo v případě rozsáhlejších TV rozvodů, je potřeba použít pro rozvod DVB-T2 signálu aktivní prvek tzv. zesilovač. Zde neplatí, že čím vyšší zesilení tím lepší příjem. Opět je potřeba na základě měření určit, jaký aktivní prvek bude nejvhodnější pro každou individuální  instalaci.     

ANtenní zesilovač a anténa

Potřebujete poradit ?
Zavolejte

724 816 801

po-pá (8:00-17:00)

Dvě antény

Příjem dvou a více vysílačů DVB-T2 z různých směrů a různých úrovní

Pro příjem dvou a více vysílačů s různými úrovněmi signálů je nejprve nutné slabší signál  dorovnat pomocí předzesilovače. Při slučovaní je lepší použít kanálové slučovače. Dle počtu televizních přijímačů a rozsahu pasivních prvků v TV rozvodu je nutné zvolit vhodný domovní zesilovač.   

Rušení DVB-T příjmu LTE / 5G/ CDMA

V případě ,že máte v blízkosti vašich přijímacích antén  základnu mobilních operátorů ( viz. obrázek) kteří poskytují služby LTE do budoucna 5G. Může toto vysílání zahltit rušením vaši anténu a znemožnit tak příjem TV signálu. A to i přesto že je označena jako LTE/5G FREE. V tomto případě je potřeba instalace filtrů LTE/5G přímo do vašeho anténního rozvodu.  

LTE antény

Pomůžeme vám zkvalitnit váš DVB-T2 příjem

Od malých projektů rodinných domů až  po velké projekty  společných antén v bytových domech, hotelech a penzionech .   

× Zpráva na whatsupp.